Zažij zimu v horách


Vydej se s námi na víkend do kouzelného městečka Zakopané. Odpočinek v horském městě spojený s túrou v polské části Vysokých Tater je ideélní volba pro všechny, kteří chtějí vypnout a zrelaxovat.


Co vás čeká?


Víkendový pobyt ve vesničce Zakopaném, nejvýznamnějším městě pro horskou turistiku v Polsku, spolu se spbotním výstupem na Swinicu (2301m). Čekají nás chvíle, ve kterých můžeme obdivovat místní architekturu, v klidu si vychutnat Kwaśnicu, tradiční bílou zelňačku, i chvíle, které nám dají zabrat. Odměnou nám však budou úžasné výhledy do okolí a na slovenskou stranu Vysokých Tater.

V průběhu se také naučíte, jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na dalších výpravách, tak v životě.

Výletem vás bude provázet Roman Štefek.

Plán výletu


1 den.. odjezd z Ostravy s příjezdem do Zakopaného kolem poledne. Ubytujeme se, zajdeme na oběd a odpoledne strávíme prohlídkou města či lehká túrou okolo vodopádů..

2 den.. Po snídani se vydáme na Kasprowy Wierch (1987m) a z něj po hřebeni na Swinicu (2301). Ta se nachází na hranici Slovenska a Polska, východně od Ľaliového sedla. Odpoledne sestoupáme kolem ples Zielony Staw Gasienicowy a Kurkowiec zpátky do Zakopaného a zavečer vyrazíme zět do ČR.


Obtížnost

3 / 5

Lehké až střední obtížnost, zejména díky zimním podmínkám a závěrečnému stoupání na vrchol Swinica. Túra je vedena po stezkách, kamenných polích a není technicky náročná. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Na výlet budete potřebovat kromě zimního oblečení a pohorek i nesmeky nebo mačky.

Cena

1 800 Kč / osoba

Co mám v ceně?
Ubytování v penzionu a provozní poplatky


Co v ceně není?
Doprava (cca 450Kč) a strava.


Přihláška na výlet