Plán pobytu v Zermattu


 • 1 den..

  odjezd 29.8. z Ostravy přes Olomouc a Brno. Noční přejezd Rakouska a Německa. o domluvě možnost odjezdu i z jiných míst.
 • 2 den..

  přejezd do vesničky Täsch, odkud se v odpoledne dopravíme zubačkou do Zermattu. Přenocujeme v Zermatt kempu. Odpočinkový den s prohlídkou městečka.
 • 3 den..

  ráno vyjedeme ze Zermattu lanovkou na Blauherd, odkud vyrazíme na okružní túru kolem nádherných jezer Leisee, Moosjisee, Grünsee, Grindjisee a Stellisee. Čeká nás výlet kolem pěti jezer a ke Gornergratu.
  Orientační čas 7 hod., převýšení 1 000m.
 • 4 den..

  přesun k jezeru Schwarzsee, kde se napojíme na Matterhorn glacier trail s nádhernými scenériemi a výhledy do okolí. Po projití okruhu sestoupáme zpět po Tour du Cervin do Zermattu.
  Orientační čas 9 hod., převýšení 1 500m.
 • 5 den..

  vyrazíme na očekávanou túru z konečné stanice Klein Matterhorn, kam dojedeme lanovkou. Z něj budeme pokračovat po ledovci na Breithorn (4 141 m). Pro sestup použijeme stejnou cestu. Možná alternativa je vydat se na Breithorn z mezistanice Trockener Steg od chaty Gandegghütte, kde cesta vede po ledovci Oberer Theodulgletscher do sedla Theodulplass a dál po lyžařské trati pod Testa Grigia.
  Orientační čas 1:30 - 5 hod., převýšení 400 -1 200m.
  (Dle zvolené varianty)
 • 6 den..

  volný, odpočinkový den, během kterého zamíříme zubačkou zpět do obce Täsch k autu a večer zamíříme zpět domů.
 • 7 den..

  návrat přes Brno do Ostravy v ranních hodinách. Předpokládaný příjezd v neděli 4.9 mezi 7 - 9h.

Obtížnost

3 / 5

Středně náročná obtížnost se zátěží a převýšením většinou okolo 1000 metrů bez technicky náročných úseků. Trasa na Breithorn vede přes ledovec a jde o lehkou ledovcovou túru vyžadující základní znalostí vysokohorského terénu a pohybu na ledovci. Tyto znalsti je možné před výletem doplnit. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

9 000Kč / osoba

Co mám v ceně? Ubytování a veškeré poplatky za zubačky a lanovky v místě.
Co v ceně není? Doprava do obce Täsch (cca 2600Kč) a strava..


Přihláška na výlet do Zermattu