Zermatt s výstupem na Breithorn


Zerrmat, švýcarská vesnička, ležící u úpatí hory Matterhorn, jehož charakteristická špička se tyčí vysoko nad vesnicí. Je místem, které si zachovalo svůj typický charakter s nezaměnitelnou architekturou a jedním z nejznámějších turistických střediskek. Místem s nádhernými okružními trasami, na kterých se vám otevírají neuvěřitelná panoráma. Jednou z nejatraktivnějších je Matterhorn glacier trail...


Co vás čeká?


Výlet do jednoho z nejkrásnějších míst světa - do Zermattu. Do místa, ve kterém budeme podnikat vysokohorské túry, odpočívat a obdivovat krásy přírody. Projdeme okruh s nádhernými výhledy na Matterhorn, zamíříme k dechberoucím jezerům a skalnatému hřebenu Gornergratu.

Budeme usínat na čerstvém vzduchu a probouzet se s nádhernými výhledy a v ten správný den vystoupáme na čtyřtisicový vrchol Breithornu, ze kterého spatříme se na západ proti nebi tyčit Mont Blanc. Na sever se otvře pohled na Bernské Alpy v čele s Jungfrau. Téměř na dosah ruky nám bude připadat masiv Monte Rosy s nejvyšším vrcholem Švýcarska – Dufourspitze. Zkrátka, čeká nás skvěle strávený čas ve Švýcarsku, majestátní hory, ledovce i malebná údolí...


Plán pobytu v Zermattu


1 den.. odjezd 29.8. z Ostravy přes Olomouc a Brno. Noční přejezd Rakouska a Německa.

2 den.. přejezd do vesničky Täsch, odkud se v odpoledne dopravíme zubačkou do Zermattu. Přenocujeme v Zermatt kempu. Odpočinkový den s prohlídkou městečka.

3 den.. ráno vyjedeme ze Zermattu lanovkou na Blauherd, odkud vyrazíme na okružní túru kolem nádherných jezer Leisee, Moosjisee, Grünsee, Grindjisee a Stellisee. Čeká nás výlet kolem pěti jezer a ke Gornergratu.

4 den.. přesun k jezeru Schwarzsee, kde se napojíme na Matterhorn glacier trail s nádhernými scenériemi a výhledy do okolí. Po projití okruhu sestoupáme zpět po Tour du Cervin do Zermattu...

CHCI PODROBNOSTI

Obtížnost

3 / 5

Středně náročná obtížnost se zátěží a převýšením většinou okolo 1000 metrů bez technicky náročných úseků. Trasa na Breithorn vede přes ledovec a jde o lehkou ledovcovou túru vyžadující základní znalostí vysokohorského terénu a pohybu na ledovci. Tyto znalsti je možné před výletem doplnit. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

Na dotaz

Jak stanovujeme cenu?
Veškeré výdaje spojené s výletem jsou rozpočítány podle počtu účastníků.

Co v ceně není?
Většinou je individuálně řešena strava a výdaje za služby, které je možné využít dodatečně (vstupy, prolídky atd.), pokud není domluveno jinak.

Přihláška na výlet