Naše začátky s Wim Hof metodou


Byl podzim, když jsme před lety navštívili seminář, ve kterém nás učili metodu típka, kterému říkali Wim Hof. Tehdy jsme nevěděli, kdo to je. Jeho popularita ještě nebyla taková, jaká je dnes a taky nebyl nikdo, kdo by jej u nás oficiálně učil. Vedl nás účastník kurzu u samotného Wima.


Co ti přinese Wim Hof metoda?


Samotná metoda staví na zvýšení obranyschopnosti těla. Její praktikování přináší benefity jakým je více energie, podpora metabolismu, snížení stresu. Podporuje tvorbu těch správných hormonů, snižuje záněty v těle a především nám pomáhá vědomě ovládat náš imunitní systém. Objevení Wimovy metody bylo pro nás prvním impulzem k cestě, po které sbíráme další zkušenosti.Nutno říct, že samotné překysličení má blahodárné účinky na tělo, ale nesouvisí s nořením do ledové vody. Pokud chcete jít do ledové vody a využívat její benefity, potřebujete zvládnout svou mysl a správně použít dech.

Praktikování metody nás proto postupem času vedlo k experimentování a rozvoji jak v oblasti mentální přípravy, tak dechu. Studovali jsme poznatky kapacit, jakými jsou Konstantin Buteyko, Ivan Pavlovič Neumyvakin, Vladimír Frolov, Alexandra Stelnikova, Stanislav Graf, ale i směry jakými jsou například freediving a jóga.V oblasti mentální přípravy jsme díky vlastním zkušenostem a technikám z NLP vytvořili komplexní systém, který jednoduše umožňuje pracovat s vnitřními zdroji, myšlenkami a emocemi. Učí jak zvládnout vlastní mysl a využívat ji tak, jak potřebujeme. V ledové vodě si to ověříte na vlastní kůži. A funguje to skvěle. Je běžné, že se člověk, který byl zimomřivý, zanoří do ledové vody na 5 minut.

Při práci s dechem, chladem a myslí je zajímavé pozorovat, jak spolu mohou úzce spolupracovat. Závěrem bychom rádi vypíchli alespoň několik příkladů...


  • Dech i ledová voda dokážou poukázat na místa v těle, kde je něco v nepořádku. Může jít jak o letitý problém, tak o záležitost, o niž jsme doposud nevěděli. S pomocí mysli, schopnosti vody a dechu můžeme tyto místa ovlivňovat na fyziologické úrovni.

  • Dech a ledová voda vás okamžitě vrací do přítomnosti.

  • Díky dechu a mysli se dokážete zahřát i v ledové vodě.


  • Máš zájem naučit se pracovat s hlavou, s dechem a zanořit se do ledové vody? Kurzem Vystav se chladu prošlo přes 700 lidí.
    Rádi uvidíme i tebe!


    MÁM ZÁJEM O KURZ