Přechod Tour du Mont Blanc

Majestátní hory, ledovce i malebná údolí


Tour du Mont Blanc je jedna z nejoblíbenějších turistických tras v Evropě a jedním z nejlepších vysokohorských treků na světě. Celý okruh okolo nejvyššího vrcholu v západní Evropě má přes 160 km a převýšení 8000+. Prochází přes tři různé země a vede místy, odkud můžete pozorovat impozantní a velkolepé scenérie nebo se zastavit u nejmalebnějších alpských jezer.


Co vás čeká?


Přechod Tour du Mont Blanc se zastávkou v Chamonix a Courmayeuru. Prozkoumáme jedno z nejkrásnějších míst Evropy, tvořené třemi zeměmi, třemi kulturami a kuchyněmi.

Jedenáctidenní dobrodružství, na kterém vás krása barevných divokých květů, horské přírody, vodopádů, zelených pastvin a blízkost čtyřtisícových vrcholů okouzlí a naprosto izoluje od městského života.

Během přechodu se naučíte, jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Dozvíte se, jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na TMB a dalších výpravách, tak v životě.


Plán přechodu Tour du Mont Blanc


1 den.. odjezd 18.7. z Brna přes Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa a Švýcarska.

2 den.. ranní příjezd do francouzského Chamonix, prohlídka města a přesun do Les Houches. Noc před zahájením Tour du Mont Blanc přenocujeme v kempu Bellevue.

3 den.. z Les Houches vyrazíme trasou procházející krásnými lesy a skalními pastvinami do Col de Voza, odkud budeme pokračovat do Les Contamines.

4 den.. přechod sedla Col du Bonhomme (2329 m) na chatu Col de la Croix du Bonhomme (2433 m). Ze sedla se můžeme vydat i na vyhlídkový vrchol Téte Nord des Fours (2756 m) kam trvá..

CHCI PODROBNOSTI

Obtížnost

3 / 5

Středně náročný přechod se zátěží a převýšením většinou okolo 1000 metrů za den při 7 hodinách chůze. Technicky nenáročné až středně náročné úseky, běžné pro jedince se zkušeností s vysokohorskou turistikou. První dva dny jsou fyzicky náročnější. Přechod zvládne každý z průměrnou fyzickou kondicí.

Tour du Mont Blanc vyžaduje základní znalostí vysokohorského terénu. Během cesty ale nevstupujeme na ledovec, nebudete tedy potřebovat žádné speciální vybavení.

Cena

5 700Kč / osoba

Co mám v ceně? Ubytování v kempu a na tábořišti (6x nocleh), lanovka, 2x místní doprava, průvodce a trenér.
Co v ceně není? Doprava do Chamonix (cca 2000Kč) a strava..

Dotaz na výlet

Kapacita je zaplněna. V případě zájmu nám můžete zaslat dotaz, abychom Vás kontaktovali, pokud by se uvolnilo místo.