Plán pobytu ve Švýcarsku


 • 1 den..

  odjezd 22.7. z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa. Po domluvě možnost odjezdu i z jiných míst.
 • 2 den..

  přejezd do vesničky Täsch, odkud se v odpoledne dopravíme zubačkou do Zermattu. Přenocujeme v Zermatt kempu. Odpočinkový den s prohlídkou městečka.
 • 3 den..

  ráno vyjedeme ze Zermattu lanovkou na Blauherd, odkud vyrazíme na okružní túru kolem nádherných jezer Leisee, Moosjisee, Grünsee, Grindjisee a Stellisee. Čeká nás výlet kolem pěti jezer a ke Gornergratu.
  Orientační čas 7 hod., převýšení 1 000m.
 • 4 den..

  na očekávanou túru vyrazíme z konečné stanice Klein Matterhorn, kam dojedeme lanovkou. Z něj budeme pokračovat po ledovci na Breithorn (4 141 m). Pro sestup použijeme stejnou cestu. Možná alternativa je vydat se na Breithorn z mezistanice Trockener Steg od chaty Gandegghütte, kde cesta vede po ledovci Oberer Theodulgletscher do sedla Theodulplass a dál po lyžařské trati pod Testa Grigia.
  Orientační čas 1:30 - 5 hod., převýšení 400 -1 200m.
  (Dle zvolené varianty)
 • 5 den..

  volný, odpočinkový den, během kterého zamíříme zubačkou zpět do obce Täsch k autu a přesuneme se do Saas-Grund.
 • 6 a 7 den..

  Ze Saas-Grund zamíříme k chatě Hohsaashütte odkud nastoupíme na ledovec Triftgletscher a dále normálkou po jihozápadním hřebeni až na vrchol Weissmies (4017 m.n.m)
 • 8 den..

  V sobotu 29.7. odjezd do ČR přes Německo, Prahu a Brno s návratem do Ostravy ve večerních hodinách.

Obtížnost

3 / 5

Středně náročná obtížnost se zátěží a převýšením většinou okolo 1000 metrů bez technicky náročných úseků. Trasa na Breithorn vede přes ledovec a jde o lehkou ledovcovou túru vyžadující základní znalostí vysokohorského terénu a pohybu na ledovci. Tyto znalsti je možné před výletem doplnit. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

Na dotaz

Jak stanovujeme cenu?
Veškeré výdaje spojené s výletem jsou rozpočítány podle počtu účastníků.

Co v ceně není?
Většinou je individuálně řešena strava a výdaje za služby, které je možné využít dodatečně (vstupy, prohlídky atd.), pokud není domluveno jinak.


Přihláška na výlet do Zermattu