Švýcarské čtyřtisícovky 


Osmidenní výlet do Švýcarska s výstupem na dvě lehčí čtyřtisícovky Walliských Alp - Weissmies (4017 m) a Breithorn (4165 m). Navštívíme vesničku Zerrmat, ležící u úpatí hory Matterhorn, jehož charakteristická špička se tyčí vysoko nad vesnicí a také malebnou vesničku Saas Grund ležící v údolí Saastal.

Co vás čeká?


Výlet do jednoé z nejkrásnějších oblastí světa - do Walliských Alp, kde leí i vesničky Zermatt a Saas-Grund . Do míst, ve kterých budeme podnikat vysokohorské túry, odpočívat a obdivovat krásy přírody. Projdeme okruh s nádhernými výhledy na Matterhorn, zamíříme k dechberoucím jezerům a skalnatému hřebenu Gornergratu.

Budeme usínat a probouzet se s nádhernými výhledy a v ten správný den vystoupáme na čtyřtisicový vrchol Weissmies a Breithornu, ze kterého spatříme se tyčit Mont Blanc, Bernské Alpy v čele s Jungfrau a téměř na dosah ruky nám bude připadat masiv Monte Rosy s nejvyšším vrcholem Švýcarska – Dufourspitze...

Plán pobytu ve Švýcarsku


1 den.. odjezd 22.7. z Ostravy přes Brno, Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa.

2 den.. přejezd do vesničky Täsch, odkud se v odpoledne dopravíme zubačkou do Zermattu. Přenocujeme v Zermatt kempu. Odpočinkový den s prohlídkou městečka.

3 den.. ráno vyjedeme ze Zermattu lanovkou na Blauherd, odkud vyrazíme na okružní túru kolem nádherných jezer Leisee, Moosjisee, Grünsee, Grindjisee a Stellisee. Čeká nás výlet kolem pěti jezer a ke Gornergratu.

CHCI PODROBNOSTI

Obtížnost

3 / 5

Středně náročná obtížnost se zátěží a převýšením většinou okolo 700 metrů bez technicky náročných úseků. Trasa na čtyřtisícové vrcholy vedou přes ledovec a jde o lehkou středně těžkou ledovcovou túru vyžadující základní znalostí vysokohorského terénu a pohybu na ledovci. Tyto znalosti je možné před výletem doplnit. Jako lehčí alternativa je po domluvě k Breithorn možný Allalinhorn. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

Na dotaz

Jak stanovujeme cenu?
Veškeré výdaje spojené s výletem jsou rozpočítány podle počtu účastníků.

Co v ceně není?
Většinou je individuálně řešena strava a výdaje za služby, které je možné využít dodatečně (vstupy, prohlídky atd.), pokud není domluveno jinak.

Přihláška na výlet