Tam, kde jsou řeky průzračně modré


Proč právě Slovinsko a Julky? Staneme se pár dní součástí nespoutané krajiny, kde k majestátním horským štítům rozehrávají kontrast rozlehlé lesy a pastviny plné života. Klikaté horské cesty nás zavedou k průzračným horským jezerům a dechberoucím vodopádům.

Co vás čeká?


Čtyřdenní výlet do Julských Alp s návštěvou Slovinských jezer, průzračných řek a výstupem na Prisojnik (2 547 m). Pověnujeme se svému tělu, mysli a harmonii mezi nimi s využítím NLP, bdělosti, čchi kung a jógy.

Nikdo na celém světě nemá stejné tělo jako vy, a proto je velmi užitečné své tělo poznávat, učit se a pochopit, co dělá, jak se cítí, jak se hýbe nebo co právě potřebuje. Propojení těla a mysli má řadu přínosu jak v oblasti poznávání sebe, tak ve stálém zlepšování kondice a stavu vašeho těla. Budeme se zabývat vědomým pohybem, protože vědomý pohyb znamená soulad, jednotu mezi naším vědomím a tělem.

Během výletu se taky zaměříme na to, jak na mentální úrovni pracovat s klidem a trvale jej převzít do vašeho života. Naučíte se dovednosti, které vám pomohou pracovat se svými vnitřními zdroji, prohloubit sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti, což si můžete ověřit přímo v horách.

Výletem vás bude provázet Roman Štefek, NLP trenér s lektory Efri.

Plán výletu


1 den.. vyrazíme z Brna, po cestě ve Slovinsku se zastavíme u jezera Bled a jezera Bohinj, kde se ubytujeme v nedalekém v kempu.

2 den.. užijeme si dopolední relax v okolí jezera. Po obědě přejedeme k Bovci a odpoledne strávíme v okolní přírodě. Zamíříme k vodopádu Virje, Kozjak a řece Soči. Ubytovaní budeme v místním kempu.

3 den.. nás po ranním cvičení čeká jeden z nejkrásnějších výstupů, které mohou Julské Alpy nabídnout - výstup na Prisojnik (2 547 m) kolem Velkého Prisojnikova okna, největšího skalního okna v Alpách.

4 den.. poslední den se vydáme na Velika Planina prožít zvláštní pohádkovou krásu života pastýřů a třeba i ochutnat originální domácí mléčné výrobky. Odměníme se odpočinkem, procvičováním dovedností a relaxaci mysli a těla. V odpoledních vyrazíme zpět do ČR.


Obtížnost výstupu

3 / 5

Lehké až střední obtížnost, zejména díky ferratě (B) v úseku mezi Předním oknem a rozcestím pod Prisankem při výstupu na Prisojnik. Méně zdatní účastníci mohou výstup zakončit u Předního okna. Cesta nás povede po stezkách, kamenných polích a zajištěnými úseky ferraty obtížnosti A/B. Výstup zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

3 600 Kč / osoba

Co mám v ceně?
Průvodce a lektora. Možnost zapůjčení vybavení.


Co v ceně není?
Doprava (ca 900Kč v případě spolujízdy), Ubytování (1000Kč/osoba) a strava (možnost vlastní)


Přihláška na výlet