Projekty - Tvoříme, co máme rádi a prospíváme tím i ostatním. Našim hlavním projektem v současnosti je přírodní komplex Efri. Místo, které poslouží k setkávání lidí, odpočinku i zážitkovým akcím. Podívejte se, jak bude vypadat..

Přírodní komplex Efri


Co může být lepšího, než být se správnými lidmi na správném místě? Prostředí v přírodě dokáže člověka naplnit, dodat mu klid v duši a energii na své další cestě. Při několika denních výletech je kromě dobrého počasí, také potřeba teplého přístřešku. A co tak místo, kam se lidé mohou vracet a být opět se svými přáteli?


Naším záměrem je vytvořit jedinečný prostor ke trávení volného času v přírodě. Ten bude pro naši komunitu místem, kam mohou lidé přijít a prožít společné chvíle nebo si najít čas pro sebe a načerpat energii. Komplex nabídne dvanáct obydlí, která poskytnou nejen základní vybavení, ale i potřebné soukromí. V každém z obydlí budou dvě postele, stůl a úložný prostor. Za chladných večerů se o teplo postarají krbová kamna.


Uprostřed komplexu bude menší společenská stavba – kota s centrálním ohništěm, která poslouží především jako společný prostor ke trávení času s přáteli i jako prostor k vaření v případě deštivého počasí. Kotu od venkovní kuchyně oddělí sklad potravin. Inspirovat vás mohou recepty našich předků, od nichž jsme převzali i konceptuální řešení staveb: sdílený oheň, společné teplo a přátelé.