Národní park Gran Paradiso

Ráj, kde východ slunce vyláká
na pastviny i obyvatele velehor


Park Gran Paradiso je skutečným rájem pro ty, kdo touží poznat neporušenou alpskou krajinu, utvářenou ledovci i divokými horskými říčkami. Úchvatné panorama zdejší přírody přechází z temně zeleně modřínových lesů, přes bílou záři ledovců až po pestrobarevné květy šťavnatých alpských luk. Právě ty jsou pastvou horských kozorožců, symbolem celé chráněné oblasti.


Co vás čeká?


Devítidenní výlet do národního parku Gran Paradiso, ve kterém zavítáme do kouzelných údolí, k jezerům, vodopádům i horským vrcholům.

Během výletu se naučíte, jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Dozvíte se, jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na dalších výpravách, tak v životě.


Plán výletu


1 den.. odjezd z Brna a noční přejezd Rakouska a Itálie.

2 den.. příjezd do Valle d’Aosta a národního parku Gran Paradiso. Po příjezdu si odpočineme a občerstvíme se u Lago di Teleccio. Vydáme se kolem chaty Rifugio Pontese k Lago di Valsoera a v horách nedaleko jezera také přespíme.

3 den.. ráno budeme pokračovat kolem Lago di Valsoera k Lago di Motta s překrásným výhledem na okolní scenérie. Návrat k Lago di Teleccio a přesun do kempu Casa Bianca.

4 den.. z kempu Casa Bianca vyjedeme k jezeru Agnel, od kterého budeme pokračovat k chatě Rif. Savoia u jezera Laghi del Nivolet..


CHCI PODROBNOSTI


Určení

Tento výlet je určen pouze pro účastníky některého z kurzů Efri

Obtížnost

3 / 5

Střední obtížnost s průměrným denním převýšením 800 – 1000 m. Túry jsou vedeny po stezkách, kamenných polích a nejsou technicky náročné. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

3000 Kč / osoba

Co mám v ceně?
Ubytování (horská chata, kempy)
Co v ceně není?
Doprava (cca 2300Kč) a strava.


Dotaz na výlet

Kapacita je zaplněna. V případě zájmu nám můžete zaslat dotaz, abychom Vás kontaktovali, pokud by se uvolnilo místo.