Julské Alpy - Slovinsko s výstupem na Triglav

Hrdě se pne na Slovinské vlajce
a řeky jsou průzračně modré


Proč právě Julky? Staneme se pár dní součástí nespoutané krajiny, kde k majestátním horským štítům rozehrávají kontrast rozlehlé lesy a pastviny plné života. Klikaté horské cesty nás zavedou k průzračným horským jezerům a dechberoucím vodopádům.

Co vás čeká?


Čtyřdenní výlet do Julských Alp s návštěvou Slovinských jezer a výstupem na Triglav není „jen“ turistickou výzvou, stejně jako Triglav není s úctyhodnou výškou 2.864 m n. m. „jen“ nejvyšší horou Slovinska. Jméno Triglav či Trihlav zároveň označuje trojhlavého slovanského boha vládnoucího nad nebesy, zemí a podsvětím. Každý ze tří vrcholků horského masívu Triglavu byl ve staroslovanské mytologii zasvěcen právě jednomu z těchto elementů.

Dobrodružství, které poodhalí tajemství přírodních živlů, čeká při této cestě i na nás.

Během výletu se také zaměříme na to, jak na mentální úrovni pracovat s vnitřním klidem a sebevědomím a trvale je převzít je do vašeho života. Naučíte se dovednosti, které vám pomohou prohloubit vnitřní sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti.Plán výletu


1 den.. vyrazíme z Brna, po cestě ve Slovinsku se zastavíme u jezera Bled a jezera Bohinj, kde se ubytujeme v nedalekém v kempu.

2 den.. užijeme si dopolední relax v okolí jezera. Po obědě přejedeme k Bovci a odpoledne strávíme v okolní přírodě. Zamíříme k vodopádu Virje, Kozjak a řece Soči. Ubytovaní budeme v místním kempu.

3 den.. nás čeká hlavní vrchol našeho výletu i celého Slovinska. Túra povede od Aljažev domu ferratou Cez Prag přes Mali Triglav na Triglav, nejvyšší horu Slovinska. Po tomto jedinečném zážitku načerpáme síly a přespíme v horské chatě Triglav dom na Kredarici.

4 den.. z chaty se vydáme zpáteční trasou přes Tominškova pot do doliny Vrata a odpoledne strávíme v Krajnské Gore. Odměníme se odpočinkem, nebo prohlídkou města se zastávkou na oběd – každý dle libosti. Odpolední odjezd do ČR.


Obtížnost

3 / 5

Středně těžká obtížnost, zejména díky velkému převýšení (ca 1900 m) u výstupu na Triglav. Cesta nás povede po stezkách, kamenných polích a zajištěnými úseky lehké ferraty Cez Prag. Výstup zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí, i ten, kdo s ferrata trasou dosud neměl zkušenosti.

Cena

3 000Kč / osoba

Co mám v ceně?
Ubytování a zapůjčení vybavení.
Co v ceně není?
Doprava (cca 900 – 1.000Kč) a strava.

Dotaz na výlet

Kapacita je zaplněna. V případě zájmu nám můžete zaslat dotaz, abychom Vás kontaktovali, pokud by se uvolnilo místo.