Hory - děláme výlety do hor jinak

Úplně vypnete


Člověka to netáhne do hor, aby pokořil jejich krásu, nebo aby měl blíže k obloze, ale proto, aby měl blíž k sobě. Jsou to právě vrcholy hor, kde se můžeme povznést nad údolí, v němž lidé často žijí v iluzi materiálního světa, pozorovat okolní krajinu a zažívat svobodu.

Slovinsko


Slovinsko s výstupem na Triglav


Vyražte s námi na čtyřdenní dobrodružství, ve kterém vám poodhalíme tajemství přírodních živlů. Zamíříme do Slovinska k překrásným jezerům a vystoupáme na Triglav, nejvyšší horu Júlských Alp.


PROBĚHLO

Tour du Mont Blanc


Tour du Mont Blanc


Spatřit nádherné výhledy kolem masivu Mont Blanc je nezapomenutelný zážitek. V průběhu přechodu prozkoumáme jedno z nejkrásnějších míst Evropy, tvořené třemi zeměmi, třemi kulturami a třemi kuchyněmi.


PROBĚHLO
Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso


Poznejte iedno z mála míst, kde je krajina ještě nedotčená. Malebná údolí utváří alpskou krajinu spolu s ledovci a divokými horskými říčkami, na loukách se pasou horští kozorožci a výhledy na okolní hory a jezera pod nimi jsou úchvatné. Takový malý ráj na Zemi.


PROBĚHLO
Dolomity

Sass Rigais v Dolomitech


Na čtyři dny zavítáme do italských Dolomit, jednoho z nejkrásnějších koutů světa. Odpočinek spojíme s turistikou i ferratovým lezením v oblasti Cinque Torri a Sass Rigais. Čeká nás divoká horská krása, louky, Seceda, nádherné útesy pohoří Odl.


PROBĚHLO

Na čerstvém vzduchu


Ráno vystrčíte hlavu ze spacáku a pohled vám ustrne na zářivě žlutém slunci, které vplouvá nad hřeben a vrhá první paprsky do údolí. Zhluboka se nadechnete a vychutnáváte si ten pocit, když zmizí spěch a vy máte všechen čas světa.


Horalská výzva


Horalská výzva 2019


Horalská výzva je tříměsíční dobrodružná cesta, po níž účastníci získají fyzickou a mentální přípravu k výstupu nad 3 000 m.n.m. a především nástroje, které jim poslouží k dalšímu rozvoji.


PROBÍHÁ

Krok za krokem


Řekli o nás


  • "Musim sa podakovat Horalskej vyzve, ktora ma zaroven donutila posuvat moje hranice a prekonat sameho seba po fyzickej stranke. “Ked sa uz budete citit ze ste na dne, tak nevahajte sa odrazit a ist si za svojim cielom”. Zachvilku to bude rok co som zmenil svoje ja a zatial stabilne dole -15,6 kg. Mne sa to oplatilo a ako jeden z vyhercov som sa ocitol na samom vrchole Trigravu"

    Michal

  • "Horalská výzva bola pre mňa niečím novým. Dobrodružstvom. Zúčastnila som sa síce len prvej časti čiže 3 vrcholy do 1 500 m. n. m. ale ani to nebolo vôbec jednoduché. Zdalo sa, že to bude hračka ale nepriaznivé počasie nám prekazilo plány. No napriek tomu to bolo veľké dobrodružstvo, kedy sme boli bližšie k prírode. Bližšie k sebe. Neodniesla som si výhru ale niečo omnoho cennejšie. Pocit, že som prekonala sama seba, pocítila voľnosť a našla v tichu prírody odpovede. Veľmi ma mrzí, že som sa nezúčastnila celej výzvy, snáď pri ďalšej to vyjde."

    Julia