Horalská výzva 2019

Horalská výzva


Připravte se na tříměsíční dobrodružnou cestu, během které získáte fyzickou i mentální přípravu k výstupu na Schönbichler Horn.
Výzvu ocení především ti, kteří se vysokohorské turistice aktivně nevěnují.
Hory totiž nejsou jen o zkušenostech, ale především o vaší hlavě.

Jak vypadají tři měsíce, které vás dostanou nad 3 000 m.n.m.?

A nakonec..

Vystoupáme na Rakouskou třítisicovku Schönbichler Horn (3134 m.n.m).


Účastníci poslední výzvy o akci řekli...


Jdete do toho s námi? Skvělé!


Přečtěte si praktické informace k výzvě.


Komu je výzva určena?

Všem, kteří mají rádi hory a chtějí se zdokonalit po fyzické i psychické stránce. Při výzvě používáme formou prožitkových akcí mentální trénink (viz níže). Účelem tréninku je připravit “ne-horolezce” na náročný výstup a ukázat jim, jak si mohou svou vůlí zlepšit život.

Jak se přihlásit?

Je potřeba odeslat vyplněnou přihlášku k účasti v Horalské výzvě 2019 nejpozději do 1.7.2019. Přihláška je k dispozici online ZDE. Přihlásit se může kdokoliv starší 18 let s pobytem na území České nebo Slovenské republiky.

Jak probíhá výběr účastníků?

Na základě několika doplňujících dotazů vybereme do 7.7.2019 z přihlášených zájemců 7 osob, které zúčastní výzvy.

Kolik výzva stojí?

Je bezplatná. A to včetně organizace a služeb průvodce. Každý účastník si hradí pouze dopravu ve formě podílu na spolujídě do uvedených lokali a výdaje na stravování a ubytování. U výletu do Vysokých Tater a Zillertarských Alp je potřeba mít sjednané pojištění, které vychází na ca 120 Kč/den.

Potřebuju horolezeckou výbavu?

Speciální výbavu nebudete potřebovat. Na všech túrách budete s námi stoupat chodeckým terénem. Co sebou Vám poradíme před každým výletem. Pro všechny výstupy jsou však samozřejmostí pohorky a vhodné oblečení do hor.

Jaký je konkrétní harmonogram výzvy?

V červenci nás čeká 1 dvoudenní pobyt v Malé Fatře, v srpnu 1 dvoudenní pobyt ve Vysokých Tatrách a v září 3 denní výlet do Rakouských Alp s výstupem na Schönbichler Horn. Každý z víkendových pobytů volíme podle počasí přibližně s týdenním časovým předstihem. Přesný datum pro výlet do Alp plánujeme s předstihem tak, aby si účastníci mohli zajistit případnou dovolenou.

Co je to mentální trénink?

Mentální trénink je univerzálně účinný systém, se kterým měníme svůj život k lepšímu a rozvíjíme vlastní potenciál. Učí nás, jak přeprogramovat nežádoucí stavy (stres, strach, negativní myšlení) na žádané. Ty pak pomocí přesně stanovených technik a cvičení ukotvuje v podvědomí. Jde o vědecky ověřený způsob, jak docílit pozitivních změn. Mentální trénink není vhodný pro ty, kteří očekávají “instantní návody”, poučky nebo esoteriku.


Zajímá vás cokoliv dalšího?

Napište na info@efri.cz. Odpovíme co nejdříve.

Těšíme se na vás!