NP Gran Paradiso - detaily akce

Plán výletu do NP Gran paradiso


 • 1 den..

  odjezd z Brna a noční přejezd Rakouska a Itálie trasou přes Vídeň a Miláno.
 • 2 den..

  příjezd do Valle d’Aosta a národního parku Gran Paradiso. Po příjezdu si zamíříme odpočinout a občerstvit se k Lago di Teleccio. Vydáme se kolem chaty Rifugio Pontese k Lago di Valsoera a v horách nedaleko jezera také přespíme.
 • 3 den..

  ráno budeme pokračovat kolem Lago di Valsoera k Lago di Motta s překrásným výhledem na okolní scenérie. Návrat k Lago di Teleccio a přesun do kempu Casa Bianca.
 • 4 den..

  z kempu Casa Bianca vyjedeme k jezeru Agnel, od kterého budeme pokračovat k chatě Rif. Savoia u jezera Laghi del Nivolet (2 534 m.n.m.) odkud vyrazíme na částečný přechod hřebene: Punta Basei – Mont Taou Blanc. Celou cestu se budeme kochat krásnými výhledy v čele s nejvyšším vrcholem Gran Paradiso. Zpět se napojíme na Col Rosset a projdeme kolem jezera Leita a Rosset. Den zakončíme v kempu.
 • 5 den..

  přesun do z Valnotey, odkud se vydáme na trek podél říčky Valnontey k salaším Casolari dell Herbetet s výhledem na horské štíty Torre del Gran S. Pietro.
 • 6 a 7 den..

  z Casolari dell Herbetet přes Lago di Lauson k Rif. Victor Sella, východisku pro náš další trek k Punta del Tuf (3395m). Od chaty se je možné alternativně vydat na jeden ze sousedních vrcholů Punta Rossa (3630m) nebo Testa del Gavio (3046m). Po návratu k Victor Sella sejdeme zpět do Valnotey.
 • 8 den..

  návštěva Cogne a úchvatné vesničky Lillaz, lehká túra po malebném údolí, které je lemováno vodopády (Cascata di Balmaráno) s možností okruhu přes lago Loie kolem Cima di Bardoney. Přenocování v Lillazu.
 • 9 den..

  rozloučíme se s parkem Gran Paradiso a vyrazíme z Valnotey do ČR.

Obtížnost

3 / 5

Střední obtížnost s průměrným denním převýšením 800 – 1000m. Túry jsou vedeny po stezkách, kamenných polích a nejsou technicky náročné. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Cena

4 800Kč / jednotlivec

V ceně je zahrnuto ubytování (horská chata, kempy), služby průvodce a trenéra. Není zahrnuta cena dopravy (cca 2300Kč) a strava.


Přihláška na výlet