V srdci přírody, kde se hory barví
na svítícím slunci všemi barvami


Dolomity se rozprostírají na severu Itálie. Jsou jedním z nejkrásnějších koutů světa, skutečným rájem pro milovníky hor, do kterého se budete vždy rádi vracet. Divoká horská krása v čele s královnou Dolomit Marmoladou, zelené louky a jezera vedle středověkých městeček, kde člověk nalezne přívětivou pohostinnost místních obyvatel.


Co vás čeká?


Výlet do Italských Dolomit s ferratovým lezením a turistikou. Navštívíme Monte Averau, Cinque Torri, Secedu a Sass Rigais. Doporučujeme jak milovníkům hor, tak ferratovým začátečníkům i pokročilým.
Během výletu se budete mít možnost naučit mentálním technikám, které lze využívat k zlepšení svého fyzického výkonu, k získání schopnosti zvládat stresové situace, zdolávat překážky a posouvat své limity.


Plán výletu


1 den.. odjezd z Olomouce přes Brno do Itálie. Odpolední odpočinek a ubytování v kempu.

2 den.. z parkoviště Passo Falzarego vyrazíme k chatě Rifugio Averau odkud vystoupáme ferratou (B) na Monte Averau (2648) Po návratu k chatě Rifugio Averau budeme dál pokračovat k Rifugiu Cinque Torri. Cestu zpět si můžeme spříjemnit menším okruhem přes Nuvolau (2574 m.n.m.) Orientační vzdálenost 12 – 15km, převýšení 820 – 1240m.

3 den.. přepravíme se do Ortisei, odkud vyjedeme lanovkou (ca 20 €) pod vrchol Seceda – k nádherným útesům pohoří Odlea ferratou (B) na Sass Rigais (3025 m.n.m.) Zpět se vrátíme stejnou trasou. podle času můžeme využít pěšího sestupu a kochat se výhledy na horskou skupinu Sella a Langkofel.Orientační vzdálenost 11 km, převýšení 860m.

4 den.. příjezd do Olomouce přes Brno v ranních hodinách.

Obtížnost

3 / 5

Mírná až středně těžká náročnost výstupu, vedoucích po stezkách a kamených polích spolu s technicky nenáročnými ferratovými výstupy (B). Výlet zvládne každý s běžnou fyzickou kondicí.

Cena

Na dotaz

Jak stanovujeme cenu?
Veškeré výdaje spojené s výletem jsou rozpočítány podle počtu účastníků.

Co v ceně není?
Většinou je individuálně řešena strava a výdaje za služby, které je možné využít dodatečně (vstupy, prolídky atd.), pokud není domluveno jinak.


Přihláška na výlet