Tam, kde se přírodní krása střídá s divokostí...


Objevuj tradice balkánských pobřežních měst, tamní kuchyni, divokost řek, rozlehlosti nekonečných pastvin, majestátnost vápencových štítů a nepřístupnost panenských hory v "zemi orlů".


Téměř na konci světa...


Vydáme se za překrásnými výhledy na vrcholky hor, přes pastviny a salaše kolem vysokých vodopádů a jezer. Ráno spatříme, jak nad čistou modrozelenou divokou řekou Tarou sestupuje mlha a když ji budeme dopoledne sjíždět na raftu nejhlubším kaňonem v Evropě, naskytne se nám pohled na nepropustnou zeleň, končící v hlubokých lesích.

Během dvoudenních výstupů na nejvyšší velikány budeme usínat v tichu noci pod hvězdami. Schovaní mezi strmými štíty, které z nás už zítra budou chtít vymáčknout síly, pot a krev. Štíty, spadající do malebných údolí, travnaté vrcholy i strmé a trvale zasněžené svahy nás budou provázet až do posledních dnů, ve kterých vyrazíme zakončíme naše putování k moři.
Hory, řeky i koupání v moři...


Za 11 navštívíme park Sutjeska v Bosně a Hercegovině a vyjdeme nejvyšší horu Maglič. V Černohorském parku Durmitor zamíříme na nejvyšší vrchol - Bobotuv Kuk. Po přesunu do Albansých Prokletije nás čekají túry s impozantními výhledy a jedno společné rozhodnutí. Vyjít nejvyšší horou parku nebo Černé Hory? Naši výpravu zakončíme odpočinkem v Budvě, koupáním v moři a návštěvou historického města Kotor.Co nás během výpravy čeká?


1 den.. odjezd z Ostravy v 18:00h přes Slovensko, Maďarsko do Bosny a Hercegoviny.

2 den.. kolem poledne dorazíme do vesnice Tjentiste, které leží v údolí řeky Sutjesk pod pohořím Bioc a Sutjeska. Obklopeni hustými lesy a vysokými horami národního parku Sutjeska nás čeká po dlouhé cestě odpočinek a během odpoledne přesun do horského sedla Prijevor (1688 m), kde si připravíme nocleh. Večer se můžeme kochat výhledem na vysoké stěny Magliče, tyčící se na samé hranici s Černou Horou. Výhledem na krásné jezero Trnovačko, ležící pod sedlem...

3 den.. Ráno vyjdeme nalehko pozvolným stoupáním ze sedla na vrchol Magliče (2 386 m n.m.) nejvyšší hory Bosny a Hercegoviny, odkud jsou výhledy do Černé hory, kam se ještě během dne zamíří naše putování. Z Magliee sejdeme zpět k autu a vyrazíme z Dinárských hor do Žabljaku, městečka ležícím uprostřed náhorní plošiny pohoří Durmitor, které je přírodní památkou UNESCO. Po obhlídce města zamíříme do Rafting centra Drina-Tara, kde přespíme v bungalovu...


CHCI PODROBNOSTI

Obtížnost

3 / 5

Středně náročné výstupy se zátěží a převýšením většinou okolo 900 metrů za den při 7-8 hodinách chůze. Technicky nenáročné až středně náročné úseky, vyžadující zkušeností s vysokohorskou turistikou.

Túry zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí, vyžadují však základní znalosti vysokohorského terénu, jistou chůzi a zkušenosti s chůzí netěžko. Během cesty ale nevstupujeme na ledovec, nebudete tedy potřebovat žádné speciální vybavení.

Bližší informace

Minimální počet účastníků výpravy je 6 a maximální 8 lidí.

Veškeré další informace vám rádi poskytneme přes náš e-mail. Zasíláme je také v potvrzení přihlášky.

Cena

Na dotaz

Jak stanovujeme cenu?
Veškeré výdaje spojené s výletem jsou rozpočítány podle počtu účastníků.

Co v ceně není?
Většinou je individuálně řešena strava a výdaje za služby (rafting), které je možné využít dodatečně (vstupy, prohlídky atd.), pokud není domluveno jinak.

Přihláška