Vaše místo v přírodě

Přirozené prostředí je místem, které člověka naplňuje, dodává mu klid a energii. Takové místo poskytuje mimo jiné výtečnou příležitost k setkávání, poznávání nových lidí i k potřebnému odpočinku.

Stručně o projektu

Našim záměrem je nabídnout jedinečný a přirozený způsob trávení volného času. Vytvořit podmínky, díky nimž mohou být návštěvníci intenzivněji spojeni s přírodou. Mimo běžné rekreační pobyty a specifické pobyty zaměřené na okruh přátel, je určen i ke krátkodobému pobytu dobrovolníků. Má tedy širší charakter využití.
V komplexu bude vystaveno dvanáct čistě přírodních obydlí rozmístěných tak, aby poskytovaly dostatečný prosto pro soukromí hostů. Uvnitř každého z nich se budou nacházet dvě postele s možností přistýlky, stůl a úložný prostor pro osobní věci hostů. Za chladných večerů se o teplo postarají stylová krbová kamna.

Samotnému středu bude dominovat přírodní otevřená i krytá kuchyň se skladem potravin, kde si bude možné připravit vlastní jídlo nebo se inspirovat lokálními recepty našich předků. Prostor komplexu bude rozdělen do několika zón.

Dřevostavba – kota s centrálním ohništěm, zde poslouží především jako prostor k vaření v případě deštivého počasí i jako společný prostor k relaxaci. Konceptuální řešení zůstává stejné: sdílený oheň, společné teplo a přátelé.

Sociální zařízení spolu se sprchami bude umístěno ve srubové chatce správce, nacházející se v blízkosti koty. Jde o nízkou srubovou stavbu se zázemím správce v její přední části a pánským či dámským sociálním zařízením s vlastním vchodem, situovaným ze zadní části budovy.

Zázemí disponuje umývárnou s vodovodním beztlakým systémem, speciálně navrženým přímo pro komplex. Ten umožňuje zajistit běžné hygienické potřeby návštěvníkům bez použití elektrické energie tím nejšetrnějším způsobem k přírodě.