Julské Alpy - Slovinsko s výstupem Triglav

Julky jsou krásná, hornatá část země, osázená rozlehlými lesy, pastvinami a malými vesničkami na rozhraní střední Evropy a Středomoří.

Lákají stejnou měrou na horské stezky k majestátním vrcholům, do krasových jeskyní, k průzračným jezerům, za dobrodružstvím k řece Soči.

Julské Alpy jsou místem, kde najdete zcela vše..

Co vás čeká?

Čtyřdenní výlet do Júlských Alp s návštěvou Slovinských jezer a výstupem na Triglav. Čeká nás dobrodružství, které vám poodhalí tajemství přírodních živlů.

Během výletu se také naučíte jak na mentální úrovni pracovat s vnitřním klidem a sebevědomím. Skvěle se odreagujete a zjistíte, jak si tento klid zachovat trvale. Osvojíte si dovednosti, které vám umožní překonat vaše strachy i obavy a tím posílíte důvěru k sobě a zdravé sebevědomí. Tyto nástroje ve spojení s vnitřním klidem a rovnováhou vám pomohou prohlubovat sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti.

Bledské jezero

Plán výletu

1 den.. po cestě z Brna do Slovinska zastavíme u jezera Bled a jezera Bohinj, kde se ubytujeme nedaleko v kempu.

2 den.. dopolední relax v okolí jezera. Po obědě přejezd k Bovci Odpoledne strávíme v okolní přírodě, zamíříme k vodopádu Virje, Kozjak a řece Soči. Ubytovaní budeme v místním kempu.

3 den.. nás čeká túra od Aljažev domu ferratou Cez Prag přes Mali Triglav na Triglav (2864 m.n.m.), nejvyšší horu Slovinska. Přespíme v horské chatě Triglav dom na Kredarici.

4 den.. z chaty se vydáme zpět trasou přes Tominškova pot do doliny Vrata a odpoledne strávíme v Krajnské Gore. Odpočinkem, prohlídkou města se zastávkou na oběd – každý dle libosti. Odpolední odjezd do ČR.

Obtížnost

3 / 5

Středně těžká obtížnost, zejména díky velkému převýšení (ca 1900 m) u výstupu na Triglav. Cesta vede po stezkách, kamenných polích a zajištěnými úseky lehké ferraty Cez Prag. Výstup zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Výstup na Triglav

Bližší informace

Doprava individuální nebo formou spolujízdy s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je 900 – 1 000 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob.

Odjezd z Brna ve čtvrtek 18.7 v 7.30h. od hotelu GRAND (naproti autobusového nádraží).

V případě zájmu se můžeme domluvit na dalším autě a místě odjezdu.

Návrat zpět do Brna v neděli 21.7. přibližně v 22:30 hod.

Ubytováni: 2 noci v kempech, 1 noc Triglav dom.

Stravování: Možnost teplého jídla nebo nákupu potravin bude minimálně 1x denně vyjma výstupu na Triglav. Během výstupu si bude možné dát jídlo pouze na chatě Triglav dom.

Pojištění si sjednává každý účastník výletu sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku, via ferraty a pojištění zásahu horské služby). Ca 260 Kč za výlet – pojištění Axa včetně rizikových sportů).

S sebou: kvalitní turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, plavky, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, ferratový set (pokud nemáte, můžeme vám jej zapůjčit) karimatku, spacák a případně stan.

Výletem vás provede Roman Štefek, trenér NLP.

Pokud na nás máte jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

3 000Kč / jednotlivec

V ceně jsou zahrnuty veškeré služby včetně ubytování a zapůjčení vybavení. Není zahrnuta cena dopravy (cca 900-1000Kč) a strava.

Přihláška na výlet