Národní park Gran Paradiso

Park Gran Paradiso je skutečným rájem pro ty, kdo touží poznat neporušenou alpskou krajinu, utvářenou ledovci i divokými horskými říčkami. Hory a údolí září pestrou paletu barev od modřínových lesů, vrcholků ledovců, temně modrých jezer a rozkvetlých alpských luk, jež jsou domovem horských kozorožců. Louky, zdobící rozmanité květy, jsou součástí zajímavé a zachované fauny, kterou jinde v Evropě najdete sotva kde. Park je nejstarším národním parkem Itálie a nejvýznamějším horským celkem Grajských Alp.

Co vás čeká?

Devítidenní výlet do národního parku Gran Paradiso, ve kterém zavítáme do kouzelných údolí, k jezerům, vodopádům i horským vrcholům.

Během výletu se také naučíte jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Dozvíte se, jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na dalších výpravách, tak v životě.

Gran Paradiso

Trénink pro tělo a mysl

Člověka to netáhne do hor aby pokořil jejich krásu, nebo aby měl blíže k obloze, ale proto, aby měl blíž k sobě. Hory jsou místem, kde se můžeme odprostit od všedního života, prožívat volnost a nalézt pokoru, inspiraci a klid. Takové prostředí nám nabízí skvělou příležitost k načerpání nové energie, k zážitkům i pozitivním proměnám. Ať už byste se rádi nadobro zbavili stresu, anebo se naučili lépe pracovat s potenciálem svého těla a mysli, můžete to udělat. Můžete spojit příjemné s užitečným.

Během pobytu v NP Gran Paradiso se budeme zabývat:

– kontrolou nad svou myslí a emocemi
Mysl nedokážeme „vypnout“. Můžeme se ale naučit metody, díky kterým nám myšlení přinese do života více radosti a klidu. Trvale.
– technikami pro změny nežádoucích stavů (stres, strachy)
– způsoby, jak navyšovat svůj fyzický výkon
– relaxačními metodami pro posílení zdraví a regeneraci
– léčivým účinkem dechu

Gran Paradiso

Plán výletu

1 den.. odjezd z Brna a noční přejezd Rakouska a Itálie trasou přes Vídeň a Miláno.

2 den.. příjezd do Valle d’Aosta a národního parku Gran Paradiso. Po příjezdu zamíříme k Lago di Teleccio pro odpočinek a a občerstvení po cestě. Vydáme se kolem chaty Rifugio Pontese k Lago di Valsoera a v horách nedaleko jezera také přespíme.

3 den.. ráno budeme pokračovat kolem Lago di Valsoera k Lago di Motta s překrásným výhledem na okolní scenérie. Návrat k Lago di Teleccio a přesun do kempu Casa Bianca.

4 den.. z kempu Casa Bianca vyjedeme k jezeru Agnel, od kterého budeme pokračovat k chatě Rif. Savoia u jezera Laghi del Nivolet (2 534 m.n.m.) odkud vyrázíme na částečný přechod hřebene od Punta Basei k Mont Taou Blanc. Celou cestu se budeme kochat krásnými výhledy v čele s nejvyšším vrcholem Gran Paradiso. Zpět se napojíme na Col Rosset a projdeme kolem jezera Leita a Rosset. Den zakončíme v kempu.

5 den.. přesun do z Valnotey, odkud se vydáme na trek podél říčky Valnontey k salaším Casolari dell Herbetet s výhledem na horské štíty Torre del Gran S. Pietro.

6 – 7 den.. z Casolari dell Herbetet přes Lago di Lauson k Rif. Victor Sella, východisku pro náš další trek k Punta del Tuf (3395m). Od chaty se je možné alternativně vydat na jeden ze sousedních vrcholů Punta Rossa (3630m) nebo Testa del Gavio (3046m). Po návratu k Victor Sella sejdeme zpět do Valnotey.

8 den.. návštěva Cogne a úchvatné vesničky Lillaz, lehká túra po malebném údolí, které je lemováno vodopády (Cascata di Balmaráno) s možností okruhu přes lago Loie kolem Cima di Bardoney. Přenocování v Lillazu.

9 den.. se s parkem Gran Paradiso rozloučíme a vyrazíme z Valnotey do ČR.

Obtížnost

3 / 5

Střední obtížnost s průměrným denním převýšením 800 – 1000m. Túry jsou vedeny po stezkách, kamenných polích a nejsou technicky náročné. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Gran Paradiso
Paradiso

Bližší informace

Doprava formou spolujízdy s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je 2300 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob. V ceně jsou zahrnuty veškeré poplatky (dálniční známky, mýtné, parkovné).

Nástup možný na trase Ostrava, Olomouc, Brno. V případě zájmu se můžeme domluvit na dalším autě a místě odjezdu.

Odjezd z Brna v pátek 9.8 v 20.00h. od hotelu GRAND (naproti autobusového nádraží).

Návrat zpět do Brna v sobotu 17.8. přibližně v 22:00 hod.

Pořadí jednotlivých túr se může měnit s ohledem na počasí.

Ubytováni: 1 noc v horské chatě, 4 noci v kempu, 2 noci v bivaku.

Téměr každý den bude možnost teplého jídla, nebo dokoupení zásob. Pokud možnost nevyužijete, vezměte si jídlo vlastní.

Pojištění si sjednává každý účastník výletu sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku a pojištění zásahu horské služby).

S sebou: kvalitní turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, karimatku, spacák, případně vařič a stan.

Celým pobytem vás bude provázet Roman Štefek, trenér NLP.

Maximální počet účastníků: 7 osob.

Pokud na nás máte ohledně výletu jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

4 800 Kč / jednotlivec

V ceně je zahrnuto ubytování (horská chata, kempy), služby průvodce a trenéra. Není zahrnuta cena dopravy (cca 2300Kč) a strava.

Přihláška na výlet